Join sot - Gamble në Mobile Phone

100% Mirë se vini bonus deri në £ 200

Wild Wild West: The Great Train Heist

Wild Wild West : The Great Train Heist

Wild Wild West : The Great Train Heist is an online video slot released by Net Entertainment. The game has 5 reels dhe 10 pay lines and is available to play across platforms, including both land based slots and online versions. Kjo lojë është një nga shumë lojëra automat me rrotullime falas nga NetEnt se ka disa tema të pabesueshme dhe kurrë grafika parë më parë. Kjo lojë e veçantë është e bazuar në perëndim të egra. Një temë e cila është përdorur mbi dhe mbi përsëri në kulturën popullore, por jo se vendi i zakonshëm në slot botë. Çfarë e bën këtë slot duhet të ofrojë? Lexo më për të gjetur.

Rreth Developer

NetEnt është i njohur për tipar i pasur slot lojrave të tyre me grafikë të avancuar. Disa nga lojrat e tyre më të famshme e fatit janë slot Jimi Hendrix, South Park Reels slot and the Guns N Roses slot.

Për lojë

Like many slot machine games with free spins, this slot has 5 reels dhe 10 pay lines. The slot can be played for as low as 10p per spin to as much as 100£ per spin. The style of graphics used in this game is very attractive. The game reels look like a strip from a comic book with the 4 main villain characters painted in a very aesthetic way.

The 4 villains are also the highest paying symbols of this slot machine game with free spins. ulje 5 of the female antagonist on the reels will give you a win of 50x your bet.

The main attraction of the game though is the two bonus features involving the scatter symbol. First up there is the cash bonus to be win. This happens when 3 scatter symbols land on the reels 1,3 dhe 5 simultaneously. Then you are asked to pick one of the symbols to reveal the cash prize.

And then of course, a slot machine game with free spins must have a free spin trigger. Once again the scatter acts as one. ulje 3 or more of it anywhere on the reels will kickstart the free spins round. 3 scatters gives 10 rrotullime falas, 4 gives 20 dhe 5 gives 30. Also, during the free spins there are 4 different wilds, one for each villain that might come into play.

përmbledhje

Wild Wild West : The Great Train Heist is one of the best slot machine games with free spins. It has a fantastic theme and a game play that will keep the player excited throughout. What more could you ask for?

Luaj Tani

Fituesit e fundit

 • fitues-noimg Malone D vetëm fitoi në Roulette live £ 9000,00
 • fitues-noimg P Williams vetëm fitoi në Starburst prekje ™ £ 7000,00
 • fitues-noimg Ellis W vetëm fitoi në Gorilla Go Wild £ 2203,00
 • fitues-noimg Grimshaw C vetëm fitoi në Riches ylber £ 2000,00
 • fitues-noimg Terry N vetëm fitoi në Starburst prekje ™ £ 1920,00
 • fitues-noimg Çmimi E vetëm fitoi në Pushimet e pranveres £ 1653,00
 • fitues-noimg Russell L vetëm fitoi në Extra Cash!! £ 1580,00
 • fitues-noimg vesh K vetëm fitoi në Jewel Strike £ 1550,00
 • fitues-noimg Liogerpusis R vetëm fitoi në Jewel Strike £ 1320,00
 • fitues-noimg Heppelthwaite J vetëm fitoi në Slots o Gold £1230.00
 • fitues-noimg Cullen K vetëm fitoi në Slots o Gold £1200.00
 • kingcashalot

  £186578.75

 • tunzamunni

  £87651.85

 • treasurenile

  £79214.90

 • fruitfiesta

  £14516.56

 • wowpot

  £9425.17

 • cashsplash

  £8050.43

 • lotsaloot

  £6809.56