Приклучи се денес - Коцка на мобилен телефон

100% Добредојдовте бонус до £ 200

Tianlong

Tian Long Slot

Tianlong in Chinese means “heavenly dragon”. Enter the magical world of the age old traditional dragon game based on the Chinese traditional stories. This game will bind you in a magical spell and your world will transform into a dreamy reality.

About the developer of Tian Long Slot games

Play Now

This legendary game was conceived and launched by NYX (Games Lab), a gaming wizard company. This company has to its credit the four main studio games apart from Video slot and Mobile casino games. They work closely with almost 170 various operators .They have a booming 600 светска класа трети лица тај-up прозорци со една чаша решение канал партнер, нивните само игри акумулација платформа.

Tianlong Слот за игри се поддржани од страна на одлични во куќата ресурси . Тие може да се пофали на high-end технологии и познавање на пазарот. Експерти во создавање на производи кој вклучува математика, прекрасни анимации и кориснички пречки.

За играта

Овие игри се дефинира она што се. Тие фати играчите имагинација со занес својот изглед. Кинеската култура и традиционалната уметност покренува бар .Perhaps тоа го прави на повеќето визуелно привлечен и украсена игри во времето денес. Што додава повеќе етничка припадност е смирувачки традиционалниот звук создаден од кинески уметници давање на змеј чиста Кинески домашен терен .На 5 ролна - 10 плати линија не се само бомбастична но преобразува искуство во еден нов свет со мазни камчиња и историски кинески знаци.

 

 • Легендата на змеј игра: One of the most popular offerings of the Tianlong slot is its Video slot games machine. The players can play and win both rights to left and left to right direction .The special dragon sign and the fiery phoenix, Chinese lantern, the old monk temple, lucky red beads adds character in the game. You have every chance to win a re-spin opportunity and with specials icons and wild cards.
 • Free Spin the famous Tianlong Phoenix – remember the only scatter in the Thai along slot for your is the Free Phoenix. As the name sounds, the character has a strong build and you can add on 2 more multiplier to all your wins.

Play Now

Conclusions:

Are you fond of the dragon or love Chinese theme? Try your luck on these hit Tianlong slot games . The special game play features include an expanding wild dragon, various symbols which awards free twirls. Try this amazing traditional themed slot game.

Discover a new journey with the mystical dragon –the guardian of the heavens.

Играј сега

Најнови Победниците

 • победник-noimg Мелоун D само победи на во живо рулет £9000.00
 • победник-noimg P Вилијамс само победи на Активните Touch ™ £ 7000.00
 • победник-noimg Ellis W само победи на Gorilla Go Wild £2203.00
 • победник-noimg Grimshaw C само победи на Виножито богатство £ 2.000,00
 • победник-noimg Тери N само победи на Активните Touch ™ £ 1920,00
 • победник-noimg Price E само победи на Spring Break £1653.00
 • победник-noimg Расел L само победи на екстра Пари!! £ 1580,00
 • победник-noimg носи K само победи на Бисер штрајк £ 1550,00
 • победник-noimg Liogerpusis R само победи на Бисер штрајк £1320.00
 • победник-noimg Heppelthwaite J само победи на Слотови o злато £1230.00
 • победник-noimg Кален K само победи на Слотови o злато £ 1.200,00
 • kingcashalot

  £186112.36

 • tunzamunni

  £87559.34

 • treasurenile

  £67333.55

 • fruitfiesta

  £14137.50

 • wowpot

  £9179.43

 • lotsaloot

  £6067.82

 • cashsplash

  £5017.30