Приклучи се денес - Коцка на мобилен телефон

100% Добредојдовте бонус до £ 200

Пеперутка Staxx

Пеперутка Staxx е еден од најдобар мобилен слотови онлајн игра врз основа на темата на убава природа и нејзините креации. Во оваа игра, сето тоа е за прилично шарени цвеќиња и пеперутки. Играта се напојува со пет ленти и четириесет betways да ви помогне да се направи победа симбол комбинации. Репортажите се поставени во однос на позадината на мистичка река опкружена со планини, трева и дрвја. А дрво со симпатична пурпурна цветни пупки изгледа многу привлечни под ноќното небо со светли ѕвезди. Смирувачки медитација музика постојано се одигра во позадина што звучи магично. На обложувалница во оваа игра почнува од £ 0,20, а максималната е поставена на границата на £ 400 спин

За инвеститорот на пеперутка Staxx

Ова прекрасно тематските најдобар мобилен слотови онлајн игра беше развиен од никој друг, од NetEnt. А името популарен за онлајн забава преку казино игри, кои, исто така, им помогне на играчите да победи пари. Тие доаѓаат со богато искуство од речиси две децении во оваа индустрија што ги направи господар на уметноста на слот игри.

За играта

Постојат шарени симболи во овој најдобар мобилен слотови онлајн игра која направи макари изгледа импресивно. Постојат црвени, розова и виолетова цвеќиња заедно со блескав светла пеперутка дека плаќа највисока награда од 60x на вашиот облог. симболи на цвет плати 40x секој кога пет од нивните симболи се појавуваат на payline. Вие исто така може да се забележи на симболи на карти за играње од Џек да Аце. Постојат уште две цвет симболи кои ви помогне да победи на бонус функции. Тие се лаванда боја цвет и уште еден со повеќе бои на ливчиња.

Butterfly Staxx

 

 • Диви симбол: Цветот со разнобојни ливчиња е дива и таа ги опфаќа сите база симболи на бар растера. Тоа се појавува на сите макари и помага да се направи комбинации подобрена.
 • растера симболи: Симболот на лаванда цвет е карактеристика на овој растера најдобар мобилен слотови онлајн игра. Со три или повеќе појавување на овој симбол, можете да освои пет за да се седум слободни спин. Во текот на овие вртења, може да се очекува само кожурец симболи за да се појави. Што треба да се погледне за се на блескав оние кои се претвораат во пеперутки и летаат на левата повеќето од репортажите. Тие остануваат на нивните лепливи до крајот на сите вртења, кои ви даваат добитна комбинација исплати на пат.

резиме

Со магичен тема и шарени графика, ова најдобар мобилен слотови онлајн Играта нуди различни можности може да се победи од.

Играј сега

Најнови Победниците

 • победник-noimg Мелоун D само победи на во живо рулет £9000.00
 • победник-noimg P Вилијамс само победи на Активните Touch ™ £ 7000.00
 • победник-noimg Ellis W само победи на Gorilla Go Wild £2203.00
 • победник-noimg Grimshaw C само победи на Виножито богатство £ 2.000,00
 • победник-noimg Тери N само победи на Активните Touch ™ £ 1920,00
 • победник-noimg Price E само победи на Spring Break £1653.00
 • победник-noimg Расел L само победи на екстра Пари!! £ 1580,00
 • победник-noimg носи K само победи на Бисер штрајк £ 1550,00
 • победник-noimg Liogerpusis R само победи на Бисер штрајк £1320.00
 • победник-noimg Heppelthwaite J само победи на Слотови o злато £1230.00
 • kingcashalot

  £188894.43

 • tunzamunni

  £88116.21

 • treasurenile

  £40011.17

 • cashsplash

  £32422.66

 • fruitfiesta

  £16198.15

 • wowpot

  £10407.86

 • lotsaloot

  £9967.74